پیوندها

برگزاری نشست معاون عمرانی استاندار قزوین با مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداران این استان در منطقه آزاد قشم
به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری، جلسه  رجحانی معاونت عمرانی استانداری قزوین با اسماعیلی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، حاجی خانی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان قزوین و شهردارن استان در منطقه آزاد قشم  برگزار شد.

در این نشست ابتدا شهرداران استان ضمن ارائه گزارش از عملکرد سال 1402 به بیان آمار و اطلاعات ده ماهه پرداخته و سپس به طرح مشکلات خود در مجموعه مدیریت شهری پرداختند.

شهرداران استان تداخل های کاری، کمبود منابع، انباشت و تراکم نیروی انسانی، قوانین مازاد و... را ازجمله مشکلات خود بر شمردند.

همچنین شهرداران با اشاره به نقش مهم و اثر گذار شهرداری ها در مسائل عمرانی، محیط زیستی، فرهنگی و اجتماعی افزودن: شهرداری ها به عنوان پشتیبان دستگاه های خدمتگذار از نقش مهمی در رضایتمندی مردم از عملکرد دولت ها را دارند و به همین دلیل بایستی همواره مورد حمایت و تقویت باشند.

در این جلسه حاجی خانی مدیرعامل سازمان همیاری گفت: شهرداری های استان در راستای رفع مشکلات و معضلات شهری موجود در حوزه خود می توانند از ظرفیت های سازمان همیاری استفاده نمایند.

وی در جهت تعامل بیشتر با شهرداری های استان افزود: تلاش در جهت گسترش همکاری سازمان همیاری با شهرداری ها از برنامه های در دستور کار این سازمان می باشد و همچنین خواستار برگزاری جلسات بیشتر و به صورت روتینگ در راستای هم افزایی و توانمند سازی شهردای ها و سازمان همیاری با معاونت عمرانی استانداری قزوین شد.

در پایان معاون عمرانی استاندار قزوین با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، به شهرداران استان تاکید کرد: در تشویق مردم در جهت حضور در انتخابات و ارائه خدمات مطلوب به آنها در حوزه مدیریتی خود تمام تلاش خود را به کار گیرند و همچنین خواستار همکاری شهرداران با سایر دستگاه های اجرایی در خصوص برگزاری انتخابات شد.

رئیس هیات مدیره سازمان همیاری همچنین بر همکاری دوطرفه سازمان همیاری  شهرداری های استان تاکید کرد و اظهار نمود: سازمان همیاری در جهت توانمند سازی شهرداری ها می تواند نقش موثری داشته باشد.

رحجانی در آخر سازمان همیاری را بازوهای اجرایی شهرداری ها خواهند و افزود: بخشی از مشکلات شهرداری ها و موانع پیش روی آنها را می تواند از طریق سازمان همیاری حل کرد و این امر زمانی تحقق می یابد که همکاری ها دو سویه باشد.


چهارشنبه 27 دي 1402
16:50:18
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان همیاری شهرداریهای استان قزوین است.